Enedals juletræ er 210 cm højt og ca. 140 cm bred. Den er lavet med lidt smallere nåle, der giver et naturtro udseende. Disse er lavet af PE materiale, hvilket er et godt miljøvalg. Grenene sidder med forskellig dybde i lag, der giver et smukt udseende, de sidder fast på stammen før i tiden og falder ned, når du samler træet. Dette juletræ er lige så godt at bruge indendørs, som det er udendørs.

| Farve: | Grøn |
| Belysning juletræ: | Uden belysning |
| Højde: | 210 cm |
| Bredde: | 143 cm |
| Dybde: | 143 cm |
| Materiale: | Plast |
| Produktvægt: | 14,63 kg |
| Produktionsland: | CN |
| Vare-ID: | 606-34 |
Pakken sendes fra Sverige med DHL, og i Danmark leverer Bring pakken til dig.
365 dages åbent køb – masser af tid til at overveje.
Produktet er blevet tilføjet til din indkøbsvogn