Narvik-juletræet er 210 cm højt og omkring 125 cm bredt. Den er lavet af Rohs og Reach godkendt PVC og er tør og buttet. Grene af dette juletræ er permanent fastgjort til stammen i fortiden og sænkes, når træet er samlet. Juletræet fungerer lige godt til at blive brugt indendørs eller udendørs. Træet har 300 LED-lyskilder, der udsender en gylden varm hvid glød.

| Farve: | Grøn |
| Fatning: | Integreret LED |
| Belysning juletræ: | Med belysning |
| Lysfarvetone: | Varmgult Lys |
| Watt: | 3.2 |
| Højde: | 210 cm |
| Bredde: | 125 cm |
| Dybde: | 125 cm |
| Ledningslængde: | 500 cm |
| IP-klassificering: | IP44 |
| Lumen: | 249 |
| Materiale: | Plast |
| Kelvin: | 2000K |
| Produktvægt: | 16,12 kg |
| Produktionsland: | CN |
| Vare-ID: | 606-17 |
Pakken sendes fra Sverige med DHL, og i Danmark leverer Bring pakken til dig.
365 dages åbent køb – masser af tid til at overveje.
Produktet er blevet tilføjet til din indkøbsvogn