Hvid, enkel og elegant papirstjerne. Stjernen har to ekstra stænger hængende nedenunder. Alle tre stjerner er forbundet med en sløjfe, som betyder, at der er lys i alle tre stjerner. Vil du have mere lys i den store stjerne, er det godt at købe et ophæng og en lyskilde. Hæng adventsstjernen i et højt vindue, altandør eller midt i et rum. Pynt op til advent og det giver en dejlig julestemning. Dette produkt har FSC® mærke. Stjernen er udstyret med en timer og er tændt i 6 timer og 18 timer slukket, gentagende. Drives af 3 AA-batterier (medfølger ikke). 50 cm tilslutningskabel til batteriboksen.

| Farve: | Hvid |
| Fatning: | Integreret LED |
| Type stjerne: | Hængende |
| Ophæng: | Inkluderet |
| Watt: | 1,44W |
| Højde: | 130 cm |
| Bredde: | 80 cm |
| Dybde: | 22 cm |
| Ledningslængde: | 50 cm |
| Materiale: | Papir |
| Produktvægt: | 0,19 kg |
| Produktionsland: | IN |
| Vare-ID: | 502-39-1 |


Pakken sendes fra Sverige med DHL, og i Danmark leverer Bring pakken til dig.
365 dages åbent køb – masser af tid til at overveje.
Produktet er blevet tilføjet til din indkøbsvogn